Chalupa "U kapličky" kterou Vám nabízíme k pronájmu leží přesně na rozhraní jižních Čech, Vysočiny, jižní Moravy a na hranicích Rakouskem, chcete-li v bývalých Sudetech v obci Dančovice  (německy Dantschowitz).

Je to malá krásná a klidná vesnice spíše osada , část obce Dešná v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 1 km na severovýchod od střediskové obce Dešná. První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1529. Je zde evidováno 32 adres. V roce 2011 zde trvale žilo pouze padesát stálých obyvatel. Rodinná chalupa vznikla kompletní rekonstrukcí bývalého zemědělského stavení z roku 1896 /první písemná zmínka/.
V současnosti Vám nabídne klid, pohodu, ale především perfektní zázemí a komfort pro vaši báječnou rodinnou dovolenou nebo jen odpočinkový víkend s přáteli.
Věříme, že pokud si naši chalupu vyberete pro svůj pobyt splní všechna vaše očekávání a budete stejně spokojeni jako je na chalupě naše rodina a přátelé.
Celá chalupa je koncipována jako ekologická a šetrná k přírodě. Máme zde vybudovanou velkou 18m3 jímku na dešťovou vodu, kterou používáme nejen na zálivku všech trávníků, zelených ploch, křovin a travin a celé zahrady, ale hlavně jako tzv. šedou vodu.
To znamená že veškerá voda která se používá na všech WC je dešťová.
Navíc veškerá odpadní voda se dále zpracovává a čistí v místní chcete-li obecní přírodní kořenové čističce a vrací se zpět do říčky zvané Jelení žleb. Navíc i pitná voda je z místních obecních podzemních vrtů, kterou odebíráme z místního řadu
.
A nakonec se na našem pozemku nachází studny z nichž jedna má vydatný pramen s pitnou vodou a v případě nedostatku lze používat v rozvodech i tento vlastní přírodní zdroj. Veškeré osvětlení, zdroje ve svítidlech jsou nekompromisně v té nejúspornější LED technologii. Celé vytápění je řešeno elektricky. Používáme podlahové i stropní topení, konvektory i otopná tělesa. Veškerá energie bude v budoucnu vyráběna naší plánovanou fotovoltaickou elektrárnou a samozřejmě WiFI ovládáním a regulací. Co se týče odpadků na každém apartmánu i ve společných prostorách jsou k dispozici odpadní koše, kontejnery či tašky pro třídění domácího odpadu. Tyto pak můžete odnést do sběrného místa na chalupě do velkých popelnic barevně k tomuto účelu přizpůsobených.
Takto vytříděný odpad pak vyvážíme buď osobně na sběrný dvůr nebo v případě směsného odpadu a plastu je pravidelně zajišťuje svozová firma. A co přesně třídíme: plasty, papír, sklo, kovy, oleje, bioodpad jsme na vesnici takže samozřejmě lze použít i naši vlastní kompostárnu popř. podarovat obecní havěť stačí jen říci a domluvit se.